top of page
Search

Darba meklētājiem: #2 Kā izveidot lielisku CV un LinkedIn profilu?

  • vinetabeerzina
  • Jul 25, 2021
  • 4 min read


Kad esi sapratis, kādu darbu vēlies un kādā nozarē strādāt , tad ir īstais laiks ķerties klāt pie CV un LinkedIn profila atjaunošanas. Iesaku sākt ar CV. Atceries, ka Tev visticamāk būs nepieciešams CV gan latviešu, gan angļu valodā, tāpēc ņem savu CV līdzšinējo formu un sāc rediģēšanu. Neaizmirsti savu CV pielāgot konkrētam darba sludinājumam.


Savā CV iesaku padomāt par 3 svarīgiem punktiem:

1. Sadaļa par mani un mana motivācija;

2. Darba pieredze;

3. Izglītība un kursi.

Par mani un mana motivācija


Šajā sadaļā raksti kāpēc piesakies šim amatam un nozarei, kāpēc Tev tā šķiet saistoša. Piemēram, Tev ir iepriekšēja pieredze banku nozarē un Tevi izrunāja darbs starptautiskā kompānijā. Apraksti kāpēc tieši tu esi labākā kandidatūra, respektīvi, kas ir Tavas TOP prasmes un TOP īpašības, kuras Tev piemīt un kuras ir nepieciešamas šim amatam. Noteikti apskaties konkrētā sludinājumā kādas ir prasības un šo sadaļu pielāgo minētajām prasībām.


Darba pieredze


Šī ir svarīgākā sadaļa, tāpēc norādi savas darba pieredzes, kā arī neaizmirsti uzrakstīt galvenos 4-6 darba pienākumus un savus sasniegumus, ko esi paveicis šajā darba vietā un ar ko tu lepojies. Iesaku pievērst uzmanību kādas prasības ir darba sludinājumā un izcelt savā CV tieši tos darba pienākumus, kuri tiek prasīti darba sludinājumā.


Izglītība un kursi


Savā CV neaizmirsti norādīt savas iegūtās izglītības un kursus - sertifikātus, konferences un publikācijas. Kursiem, sertifikātam un semināriem ir jābūt saistītiem ar amatu un nozari, kur Tu piesakies.


Mani ieteikumi CV veidošanā:

1. Saīsini savu CV līdz 2-3 lpp;

2. Pielāgo savu CV katram darba sludinājumam;

3. Izmanto Bold, lai izceltu svarīgākos atslēgas vārdus.

Bezmaksas resursi

Iesaku ieskatīties trīs resursos, kur ir iespējams izveidot skaistu CV:

  1. https://zety.com/cv-templates

  2. https://buzzcv.com/cv-template/

  3. canva.com arī var izveidot skaistu Resume jeb CV


Kad Tavs CV angļu un latviešu valodā ir gatavi, tad ir laiks ķerties klāt LinkedIn profila atjaunošanai. Šeit vari izmantot savu CV angļu valodā, jo ieteicams LinkedIn profilu ir veidot angļu valodā.


Profila bilde


Savā profila bildē ievieto profesionālu foto. Fotogrāfijai nav jābūt nopietnai kā pases bildei. Tai ir jāuzrunā un jārada draudzīga un atvērta cilvēks priekšstats.


Apraksts zem vārda un uzvārda jeb Headline


Aprakstā uzraksti, kas tu esi. Tu vari norādīt savu amatu un uzņēmumu, kā arī nozari, bet vari arī uzrakstīt garāku aprakstu, piemēram, “Lawyer | Civil Law | Labour Rights | Administrative Law | Commercial Law”, norādot savas galvenās kompetences. Ja esi atvērts jauniem darba izaicinājumiem, vai meklē darbu, tad droši norādi, ka esi “Open for new job opportunities”. Kā arī neaizmirsti pieminēt kādā jomā meklē darbu, piemēram, “Open for new job opportunities in Finance”. Tas ir nepieciešams, lai personāla atlases speciālists neatverot tavu profilu, jau varētu uzzināt, ka esi darba meklējumos.


About sadaļa


“About” sadaļā vari izpausties un uzrakstīt kopsavilkumu par savu pieredzi, savām kompetencēm, īpašībām, kā arī sasniegumiem. Ja esi darba meklējumos, šeit vari atgādināt kādu darbu meklē. Vari norādīt arī savus kontaktus. Neaizmirsti minēt atslēgas vārdus, jo LinkedIn strādā izmantojot atslēgas vārdus. Piemēram, vari norādīt ar kādām programmēšanas valodām tu strādā, vai arī kādas ir Tavas TOP prasmes.


Pieredzes sadaļa


Pats svarīgākais LinkedInā ir norādīt savu pieredzi, jo LinkedIn ir Tavs paplašinātais CV. Pie darba pieredzes norādi amatu, nodarbinātības veidu, uzņēmumu, darba sākuma un beigu datumus. Ja esi vadītājs, tad uzraksti cik Tavā komandā ir cilvēku. Kā arī mini galvenos darba pienākumus un sasniegumus. Un tā par katru darba vietu. Atceries, ka Tev obligāti nav jānorāda visas daba vietas, piemēram, ja Tava pirmā darba pieredze bija pārdevējs, bet šobrīd esi finanšu vadītājs un savu karjeru vēlies turpināt finanšu nozarē.


Izglītība


Norādi savas iegūtās izglītības, kā arī neaizmirsti uzrakstīt komentāru, ja esi līdzdarbojies kādos skolas projektos vai apmaiņas programmās. It īpaši savu iegūto izglītību ir jānorāda tādu profesiju pārstāvjiem, kuriem ir nepieciešama izglītība – skolotāji, juristi, ārsti un citi.


Licences un sertifikāti


Ir svarīgi norādīt ne vien iegūto augstāko izglītību, bet arī kursus, licences un sertifikātus, ko esi ieguvis. Šeit vari norādīt arī savus iegūtos sertifikātus, piemēram, koučinga kursi vai lietvedības kursi.


Prasmes jeb Skills


Norādi savas iegūtās prasmes konkrētā nozarē, piemēram, personāla vadības jomā tā varētu būt atlase, personāla lietvedība, darba likums un citas prasmes. Uzraksti ar kādiem rīkiem un tehnoloģijām proti strādāt, it īpaši šeit svarīgi ir norādīt savas prasmes IT speciālistiem. Piemēram, programmēšanas valodas, datu bāzes, programmatūras, tehnoloģijas un citas zināšanas. Kā arī citas prasmes, kā, piemēram, publiskā uzstāšanās, prezentēšanas prasmes, klientu apkalpošana un citas. Tā kā LinkedIn kandidātu meklēšana notiek izmantojot atslēgas vārdus, tāpēc padomā, kas ir tie atslēgas vārdiem pēc kuriem Tevi meklēs personāla atlases speciālisti.


Sasiegumi jeb Accomplishments


Pie sasniegumiem pievieno informāciju par publikācijām, ja Tavs raksts ir publicēts internetā, žurnālā, grāmatā vai kur citur. Vēl pie sasniegumiem vari minēt savus patentus, kursus, projektus, apbalvojumus, valodu zināšanas un organizācijas, kuros esi kā biedrs vai vadītājs. Ja esi kā brīvprātīgais kādās organizācijās, to arī droši norādi LinkedInā.


Rekomendācijas


LinkedInā ir lieliska iespēja pajautāt rekomendācijas cilvēkiem ar ko kopā esi strādājis vai mācījies, kā arī pats vari sniegt cilvēkiem rekomendācijas. Tu vari lūgt konkrētam LinkedIn kontaktam, lai uzraksta rekomendāciju par Tevi, noteikti pamēģini šo iespēju un apskaties kāda ir atsaucība.


Open to work funkcija


Ja esi atvērts darba piedāvājumiem, tad vari to norādīt savā profilā, uzmantojot “Open to work” funkciju, kā arī izvēlēties, kuras vakances Tev interesē. Tādā veidā, apskatot Tavu proflu uzreiz var pamanīt, ka esi atvērts darba piedāvājumiem. Tu arī vari izvēlēties vai tavu atvērtību darba piedāvājumiem redz visi LinkedIn lietotāji vai tikai personāla atlases speciālisti.


Pats pēdējais padoms - esi aktīvs LinkedInā. Pārliecinies, ka Tavam profilam ir piešķirts “ALL-STAR” un esi aizpildījis visu informāciju par sevi. Esi aktīvs LinkedInā un veido savu kontaktu loku ar savas jomas profesionāļiem, personāla atlases specialistiem un uzņēmumiem, kuries vēlies strādāt. Dalies ar rakstiem un ierakstiem, spied “patīk” un dalies ar savas jomas aktuālitātēm.

 
 
 

Comentarios


bottom of page